Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności    Informacje    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ
Wish List 0
Call Support: +48 731 273 718

Trądzik

heading_title

Trądzik to nie tylko udręka nastolatków, może utrudnić nam życie w każdym wieku. Najbardziej widocznym objawem tej choroby skóry jest rozwój ran spowodowanych zapaleniem gruczołów łojowych. W rezultacie wydzielina łojowa zastyga i rozwija się wewnętrzne zapalenie, po którym na skórze mogą pozostać widoczne blizny. Ogólny stan pogarsza obecność drożdży, bakterii i roztoczy. Podobnie jak większość powikłań objawiających się na skórze, trądzik ma przyczynę wewnętrzną, która może nie być łatwa do wykrycia.


Co pogarsza sytuację

Objawy trądziku na ogół nie sprzyjają niektóre rodzaje żywności, takie jak pikantne potrawy, nadmierne tłuste i słone lub czekolada. Winą może być również nierównowaga hormonalna organizmu, która występuje właśnie w okresie dojrzewania lub na przykład w czasie ciąży.


Odpowiednia pielęgnacja kosmetyczna

Rozwiązanie problemu często może być bardzo czasochłonne. Jest to niezwykle delikatny problem estetyczny. Prawidłowa higiena i pielęgnacja za pomocą odpowiednich produktów kosmetycznych pomaga poprawić stan skóry dotkniętej trądzikiem. Kosmetyki z konopi okazały się bardzo skuteczne przez lata.


Podstawą sukcesu w walce z trądzikiem jest delikatne oczyszczenie, miejscowe wysuszenie i jednocześnie wystarczające wsparcie w późniejszym powrocie do zdrowia. Konopie idealnie nadają się do tych celów dzięki dobrze znanym działaniom czyszczącym i przeciwzapalnym.


Najważniejszą funkcją ochronną skóry jest tzw. Płaszcz ochronny kwasowy. Reguluje gruczoły potowe, utrzymuje razem górne łuski skóry, a tym samym chroni cały organizm przed tworzeniem się lub utratą wilgoci. Ważnym składnikiem kosmetyków zawierających konopie indyjskie jest niezbędny kwas tłuszczowy kwas gamalinolenowy, który wspiera funkcję płaszcza ochronnego, zapewnia ochronę skóry przed infekcjami, a jednocześnie chroni ją przed utratą wilgoci.


Sprawdzeni pomocnicy

Nasz wyjątkowy balsam konopny SOS zawierający kanabidiol (zwany dalej „CBD”) jest jedną z całkowicie bezpiecznych metod szybkiego rozwiązania problemu. Pomaga szybko i skutecznie rozwiązać różne problemy skórne. Balsam konopny SOS jest przeznaczony do stosowania miejscowego. Oparty jest na maśle shea. Oprócz CBD jest wzbogacony o olej z pierwszego tłoczenia konopi.


Do codziennej pielęgnacji skóry twarzy polecamy również nasz organiczny krem ​​konopny. Dzięki niezwykłemu składowi nadaje się zarówno do pielęgnacji problematycznej skóry, jak i jako odpowiedni podkład pod makijaż. Naturalny składnik MaySilk® nadaje skórze nietłusty, jedwabisty wygląd. Ten luksusowy krem ​​zawiera aktywny składnik CBD, oliwę z pierwszego tłoczenia, olej jojoba i olej z konopi. Podstawą radzenia sobie z problemami z trądzikiem jest regularna i systematyczna pielęgnacja skóry. Dzięki produktom kosmetycznym najwyższej jakości znów jesteśmy o krok bliżej do skutecznego rozwiązania tego nieprzyjemnego problemu.

zródło www.carun.cz